Skála (rozhodnost) versus Příboj (nerozhodnost)

Každému nám bylo dáno do vínku to jedinečné. Někdo je více rozhodný a někdo méně. Někdo je více ukotven kořeny v zemi a je těžší jej zviklat. Jiná z nás je zase spíše hlavou v oblacích a neví, jak vlastně docílit uzemnění.

Každá žena se ale může někdy cítit jako příboj, který se mele a neví kudy kam. Je zmítaná ode zdi ke zdi a ne a ne ty rozbouřené vlny života uchlácholit. A jindy se zase můžeme cítit jako pevné skály v tomto příboji. Pevná síla není jen o tom vše držet pevně ve svých vlastních rukou. Pevná síla je především víra. Odevzdání vyžaduje ohromnou odvahu a víru. V umění odvezdání je mnohem více síly, než se může zdát. Jakmile jednou okusíme totální odevzdání se boží síle, vnímáme náhle, jak rozbouřené vlny ustávají, jak ztrácí na síle a my vidíme díky zklidnění naší mysli naději. Proto nebuďte na sebe tvrdá, když právě zažíváte silný příboj a svou vlastní nerozhodnost. Milujte se a odevzdejte zmatek a buďte sama sobě tou největší životní oporou! Božská pomoc a vaše vnitřní síla jsou nezměrné zdroje. Zvláště když jsme napojené na životní proud, záříme jako Luna na obloze a tančíme v rytmu své duše…

 

Cvičení pro větší ukotvení:

Toto je krásná pomůcka pro ty ženy, které mají spíše hlavu v oblacích a mají pocit, že by se potřebovaly občas alespoň trochu uzemnit. Tedy více se ukotvit a spojit s naší Matkou zemí. Více stát nahoma na zemi, jak se říká. Kdykoliv tedy půjdete po zemi (po ulici, nejlépe samozřejmě v lese, v přírodě), vnímejte, jak energie matky Země do vás vstupuje chodidly a stoupá nohama nahoru do celého těla. Užijte si tento výživný a ukotvující pocit.

 

Otázky:

  • Které věci ve tvém životě stojí za to vytvářet? 
  • Do kterých chceš investovat svůj čas, energii i peníze?
  • Které věci v tvém životě tě ničí? Lze se od nich oprostit?

 

“Mám se ráda, jsem se sebou spokojená v přítomném okamžiku. Mnozí lidé nemohou mít rádi sami sebe, dokud nezhubnou, nenajdou novou práci, vhodného partnera, dokud nebudou takoví či onací. Lásku k sobě samým neustále odkládají. Co se stane, až zhubnete, seženete vytouženou práci nebo přítele, a přesto se ještě nebudete mít ráda? Sestavíte si nový seznam a získáte další odklad? Jediná vhodná doba je právě teď a tady. Bezpodmínečná láska je láskou bez očekávání. Je přijetím toho, co je.” L. L. Hay z knihy “Myšlenky srdce”

  

Voňavý tip:

Nakapejte si do vonné lampy esenciální olej „růže“ a nechte tuto vůni působit na vaši srdeční centrum… Velmi často zapomínáme, že vůně léčí, proto využijte tuto příjemnou vůni.  A dejte si u toho třeba horký meduňkový čaj (pravidelné pití meduňkového čaje pomáhá při srdečních potížích neurotického původu) a představte si uvnitř srdce nádherný květ růžové růže, která symbolizuje sebepřijetí a lásku k sobě i k druhým… Relax a radost z otevírajícího se srdce je tak zaručen.

S láskou Jitka N.