Tento článek je motivační, pro ty z vás, kteří potřebujete dostat ponouknutí k akci. Měl by probudit vnitřní sílu, tak prosím o odpuštění určitého patosu.:) Ale někdy je potřeba houknout, dát jasně na srozuměnou, že výmluv bylo dost, že? To ovšem neplatí v případě, kdy duše velmi strádá, to pak může být kontraproduktivní. Tedy moudře rozhodněte, zda potřebujete porci motivačních slov… Zde jsou:

Mnozí kvůli tomuto strachu nikdy nezkusí to, po čem touží. Zamysleme se nyní nad vrcholovými sportovci. Jsou to lidé, kteří získávají medaile za své sportovní výsledky, že? A kupodivu tyto lidé získají mnohdy medaili i když při svém výkonu chybují. Vzpomeňte si například na biathlon – i mistr v biathlonu se nemusí trefit do terče po každé a může si “dovolit” chybovat. Nebo výborný brankář také nikdy nemá čisté skóre. A takto bych mohla pokračovat s více sporty od krasobruslení, kdy i mistr světa při skoku upadne, až po hráče fotbalu, kteří nemají vždy 100% přesnou mušku.

Možná v sobě můžeme mít ukotvené, že příjde někdo jiný, kdo nás spasí. Může to být člověk, můžou to být například peníze a tak stále čekáme, pasivně čekáme, až to pravé ořechové přijde a spasí nás. Ale vnitřně cítíme, že není nač čekat. Hodilo by se zde zvolat “Spasme sami sebe!” Není nikdo a nic, co by nás mělo spasit, máme svoje vlastní křídla, která čekají na to, až je rozevřeme a “poletíme” svou cestou, svou jedinečnou cestou v důvěře v život, v to, co nás přesahuje…

Najděte sama sebe. Najděte uvnitř sebe, kdo skutečně jste. Objevte své dary, talent, schopnosti a dovednosti a přestaňte odporovat sama sobě a těmto darům. Když se neustále ohlížíte na okolnosti, dáváte jim svou sílu. Když neustále čekáte na něco z venčí, odevzdáváte tomu svou vlastní sílu. A to je škoda, že? Nechte si svoji sílu a využijte ji k dobru tím, že se soustředíte na to pravdivé, co je uvnitř vás a obohatíte nejen svůj život, ale i životy ostatních.

Co myslíte?

S radostí Jitka Nesnídalová