Milá krásko, abyste se přijala taková, jaká jste, milujte své tělo. Je to zázrak, že? Ten největší zázrak. Žádný vědec jej nikdy nesestrojil. Mít v srdci nesmírnou úctu za tento životní chrám, který je stvořen tajemnou silou, je moudrý přístup, že? Vaše tělo je nádherné takové, jaké je. Pohlaďte je, omluvte se mu za to, že jste ho kdy kritizovala a začněte s ním jednat jako s tím nejlepším přítelem. Protože vaše tělo je skutečně váš nejlepší přítel. Pracuje pro vás bez ustání, trpělivě k vám promlouvá. Poslouchejte je a jednejte s ním s úctou.

Nikdy byste žádnou část těla (možná kromě vlasů) nikomu neprodala. Vaše tělo má nevyčíslitelnou hodnotu. Pokloňte se mu a buďte za něj vděčná a uvidíte, že tělo vám bude za takový váš milující přístup k němu blahořečit. Každý den svému tělu požehnejte a ono bude žehnat vám.

Popovídejte si s v vlastním tělem. Je to opravdu úžasný zážitek. Pokud vás něco bolí, popovídejte si o tom s vaším tělem. Naslouchejte mu. Velmi doporučuji vnímat své tělesné pocity, protože žena tak více rozumí sama sobě, naslouchá si a přijímá to, co je uvnitř ní.

A v neposlední řadě vřele doporučuji každému meditovat. Sice to může znít poněkud ezotericky, ale věřím, že meditace je klíčem k dobrému pocitu ze sebe sama. Při meditaci sledujeme dech, ukotvujeme se v sobě samé a zároveň neanalyzujeme myšlenky – tedy nepodléháme bludným myšlenkovým kruhům v mysli a naopak se ocitáme v prostoru “teď a tady”, který však většinou necháváme unikat mezi prsty, a proto se necítíme spokojené.
Jakmile dokážeme být paní svých myšlenek, nepodléháme myšlenkovým kolotočům, cítíme se být ve svých botách, a posilujeme si tak své sebevědomí a sebelásku.
Jsme ženy, které prostě vědí, že mít se ráda je zdravé a moudré. Co říkáte?:)

A tip na závěr: uvolněná chůze prozradí vaši noblesu už zdálky. Proto věnujte ji skutečně patřičnou pozornost. Hlavu vzhůru a úsměv:)

S radostí Jitka Nesnídalová❤️